آموزش-عکاسی-از-جواهرات-با-موبایل

آموزش عکاسی از طلا و جواهرات با موبایل

آموزش عکاسی از طلا و جواهرات با موبایل 

امروزه تلفن های همراه قابلیت های بسیاری که  دارند و به جای اینکه به صورت آماتور از آن استفاده کنیم می توان کمی پیشرفته تر این کار را انجام داد  با استفاده از آموزش عکاسی از طلا و جواهرات با موبایل  کار های بسیار متفاوتی کرد ، از لذت بخش ترین کار ها می توان عکس گرفتن را در نظر گرفت که به راحتی می توان خاطرات را ثبت کرد .

حالا در کنار عکسبرداری معمولی و روزمره می توانید در عکاسی از جواهرات که یک نوع عکاسی صنعتی یا بیزینس در نظر گرفته می شود بر روی گوشی موبایل خود حساب باز کنید .

از همین حالا با هر نوع گوشی که در دست خود دارید می توانید این کار را انجام دهید ، فقط یک سری نکات در عکاسی ، مخصوصا عکاسی از جواهرات وجود دارد که بهتر است با آن ها آشنا باشید .

اولین نکته ی مهمی که باید بدانید این است که درعکاسی از جواهرات به دلیل ظرافتی که دارد کمی دقت لازم است تا بتوان تمام اجزای آن را به تصویر کشید تا بتواند در تبلیغات جواهرات به شما کمک بکند، حالا برای داشتن عکس واضح و زیبا به یک سری نکات باید توجه کرد .

1- تکرار عکاسی صنعتی

عکس گرفتن را زیاد تمرین کنید تا با زوایای مختلف در عکاسی کمی آشنا شوید .وقتی این کار را تکرار کنید کم کم یاد می گیرید  که از کدام جواهر چگونه و از چه زاویه ای عکسبرداری کنید ، هر چند بهترین زاویه در این نوع عکاسی زاویه ی مستقیم است که مخاطب را به سمت خود جذب می کند و تمام ظرافت آن را به راحتی می توان به نمایش گذاشت ولی برای اینکه عکس های پیج تبلیغاتی شما از یکنواختی خارج شود بهتر است کمی تنوع هم داشته باشید .

2-پس زمینه ی مناسب انتخاب کنید .

تا جایی که امکانش هست برای سوژه ی خود که جواهرات هستند مکان یک رنگی مثل میز یا هر شی ء این شکلی را در نظر بگیرید .

همیشه سوژه های خود را به تنهایی در قالب عکس قرار ندهید ، سعی کنید از اشیاء دیگر که از نظر رنگ و اندازه و… با سوژه ی مورد نظر شما ترکیب مناسب و زیبایی را ایجاد میکنند استفاده کنید که تنوع یکی از راه های جذب مخاطب می باشد .

ولی به این نکته هم باید توجه داشته باشید که پس زمینه ی تک رنگ و ساده است که سوژه ی شما به بیشترین حالت ممکن می تواند خودش را نشان دهد پس به این نکته هم دقت داشته باشید .

3-از تجهیزات لرزش گوشی حتما استفاده کنید .

اگر نمی توانید تمرکز کافی را داشته باشید تا دستتان ثابت باشد و لرزشی اتفاق نیفتد دراین قسمت من به شما پیشنهاد می کنم که از سه پایه استفاده کنید .اما اگر بتوانید از لنز مناسب عکاسی جواهرات برای موبایل خود استفاده کنید کیفیت بالاتری برای عکاسی خواهید داشت.

4-حتما از فوکوس استفاده کنید .

چون با این کار مشتری را از تمام ظرافت و بی عیب و نقص بودن کار خود مطمئن می کنید .

خودتان را جای مخاطب قرار دهید ، آیا از تماشای عکس تار یا فوکوس نشده آن هم وقتی که سوژه جواهر باشد لذت می برید؟

پس می توان این گزینه را جزء مهم ترین ها در نظر گرفت ، در این کار مطمئن شوید که کاملا روی سوژه فوکوس شده  (اگ گوشی شما آیفون است می توانید با لمس صفحه روی قسمتی که سوژه قرار دارد به راحتی فوکوس را انجام دهید  ) و بعد عکسبرداری را انجام دهید .

5-نور پردازی در عکاسی جواهرات

در هر کاری افراط و تفریط خوب نیست ، نمی توان گفت چون سوژه جواهر است پس هرچه نور بیشتر باشد عکس بهتری خواهیم داشت ، در این قسمت باید این نکته را در نظر بگیرید که چون جواهرات انعکاس نور دارند باید تحت نورپردازی مناسب قرار بگیرند تا بتوانند به زیبا ترین حالت ممکن به نمایش گذاشته شوند .

آموزش-عکاسی-از-جواهرات-با-موبایل

گزینه های دیگری که در عکاسی با موبایل به شما کمک زیادی می کند :

سرعت شاتر-white balance  – iso هستند .

سرعت شاتر : می توانید با این گزینه عکس های سریع تر بگیرید و هرچه سرعت را بالا ببرید بدون اینکه در کیفیت عکس تغییری ایجاد شود تصویر نهایی زودتر ثبت می شود .

White balance : به معنی تراز سفیدی است . اگر دقت کرده باشید اشیاء رنگی را در زمان ها و مکان ها و نور های مختلف با رنگ ها ی متفاوت ولی خیلی نزدیک به هم می بینیم که این موضوع می تواند به دلیل سرد و گرم بودن دما باشد که اگر سرد باشد به سمت رنگ آبی میرود و هرچه  گرم تر باشد به سمت رنگ زرد ، پس به دلیل تغییراتی که ممکن است به خاطر شرایط مختلف در رنگ ها داشته باشیم استفاده از white balance و تنظیم آن باعث می شود رنگ ها در عکس ها به درست ترین شکل ممکن ظاهر شوند .

Iso : درواقع تنظیم میزان ورودی نور است ، و هر دوربینی برای ثبت یک عکس با کیفیت به آن احتیاج دارد .

در نهایت شما با تمرین موارد و رعایت نکات ذکر شده می توانید مانند عکاسان حرفه ای در عکاسی از جواهرات عمل کنید .

و اگر تمایل به حرفه ای بودن در این زمینه را دارید خوب مسلما بهتر است که آموزش لازم را ببینید چون آموزش عکاسی از جواهرات به شما کمک میکند که تکنیک های لازم را بیشتر بدانید ، می  توان عکاسی از جواهرات را یک نوع عکاسی صنعتی در نظر گرفت که به نوعی می توان به عنوان یک بیزینس روی آن حساب باز کرد و درآمدزایی خوبی را کسب کرد پس این کار به شما کمک می کند که حرفه ای تر عمل کنید .

اگر زمان کافی برای انجام این کار ندارید می توانید از خدمات اختصاصی عکاسی صنعتی و به ویژه عکاسی طلا و جواهر گروه راه نوین استفاده کنید 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
سوال داری ؟ همین الان بپرس 09120137255