بیزینس در اینستاگرام

بیزینس در اینستاگرام – نکات و آموزش

با توجه به شرایط امروزه که مشغله ی کاری بسیار زیاد است ، مردم سعی می کنند تا حداکثر امکان کارهای روزمرگی خود را از طریق فضای مجازی که سریع تر و راحت تر است انجام دهند. با توجه به شرایط امروز که همگی با کرونا درگیر و با استرس زیاد در جامعه مشغول به کار هستیم که این نه تنها جان خودمان را بلکه سلامت اطرافیانمان را هم ممکن است به خطر بیاندازد ، عموم جامعه با شرایط بوجود آمده خدمات آنلاین را ترجیح می دهند که با توجه به این شرایط باید راهی مناسب برای ایجاد درآمد انتخاب کنند ، ایام قرنطینه می تواند زمان مناسب برای راه اندازی کسب و کار آنلاین باشد که اینستاگرام یکی از بهترین و راحت ترین راه های درآمدزایی می باشد که ما در این مقاله سعی می کنیم شما را با اصول بیزینس آشنا کنیم :

اینستاگرام دارای چندین مدل پیج است که در این قسمت در مورد خاصیت سه پیج متفاوت و نکات بیزینس در اینستاگرام توضیح خواهیم داد .

پیج شخصی :

امروزه کمتر کسی است که پیج اینستاگرام (پیج شخصی) نداشته باشد ولی دارای قابلیت های محدود می باشد و صرفا جهت فعالیت های شخصی فرد استفاده می شود.

پیج بیزینس به دو صورت بیزینسی و creator  :

پیج بیزینسی :

قابلیت های بسیاری دارد که  برای مثال می توان به فروشگاه های مختلف اشاره کرد ، به راحتی می توان از آن ها در پیشرفت کسب و کار و گسترش پیج استفاده کرد.

پیج creator :

از قابلیت های این پیج اغلب بلاگرها و خواننده ها و … که دارای فالوور بالا و رابطه ی دوستانه با آن ها دارند میتوانند استفاده کنند .

تفاوتی که این دو پیج با هم دارند می توان در به اشتراک گذاشتن اطلاعاتشان در صفحه ی اینستاگرامشان اشاره کرد که در پیج بیزینسی تمام اطلاعات را می توان به اشتراک گذاشت و قابلیت مخفی کردن را ندارد ولی در creator به صورت دلخواه است و شما در صورت تمایل می توانید اطلاعات تماس خود را مخفی کنید .

شما وقتی شروع به راه اندازی پیج می کنید مسلما این انتظار را دارید که بعد از مدتی پیج موفقی را داشته باشید برای این اتفاق باید یک سری نکات را در نظر بگیرید و مطابق با آن بیزینس در اینستاگرام را کنترل کنید.

طریقه ی تبدیل کردن پیج شخصی به پیج بیزینسی :

معمولا یک آیکون سه نقطه یا سه خطی بالای صفحه ی اکثر برنامه ها است که با لمس کردن آن گزینه ی   setting ظاهر می شود و بعد کلیک کنیم روی  account و بعد گزینه ی switch to professional account  را انتخاب کرده  و بر روی Business  کلیک می کنید و برای ادامه ی فعالیت continue را لمس کرده تا گزینه های بعدی قابل مشاهده باشند .

بعد از انجام این مراحل وارد صفحه ای می شوید که عنوان choose categories for your business profile را دارد که در این صفحه به راحتی می توانید در رابطه با موضوع شغلی خود مجموعه و زیر مجموعه انتخاب کنید .

بعد از لمس next این قابلیت وجود دارد که گزینه های تماس و راه های ارتباطی متنوعی را قرار دهید .

با اکانتی که برای راه اندازی پیج اینستاگرام خود دارید می توانید به فیس بوک برای امنیت بیشتر متصل شوید که این گزینه به دلخواه شما است ، یعنی اگر انجام ندهید هم مشکلی در بیزینسی شدن پیج شما ایجاد نمی شود .

با انجام این مراحل کوتاه پیج از حالت شخصی خارج می شود و بعد از 24 ساعت یک پیج برای کسب و کار در دستان خود دارید .

مهم ترین موضوعی که باید در نظر بگیرید این است که پست یا استوری های شما به عنوانی تبلیغ شما چقدر نظر مخاطب را جذب می کند . بهتر است در رابطه با این موضوع به دو نکته توجه کنید :

Impression  و Reach

 

مواردی هستند که به شما نشان می دهند پست یا استوری شما در طول روز و ساعت چقدر بازدید کننده دارد .

Impression در اینستاگرام :

در صفحه ی اکسپلر پست هایی به صورت عکس و فیلم و IG TV وجود دارد اگر  پست شما شبیه به یکی از این سه تا باشد و در صفحه ی اکسپلر قرار بگیرد ممکن است توسط افراد مختلف در هر سنی و با هر سلیقه ای مورد بازدید قرار بگیرد ، چگونه ؟ کافی است مخاطب وارد اینستاگرام شود و بدون آن که جزء فالوور شما باشد به صورت اتفاقی پست شما در معرض دید مخاطب قرار بگیرد ، پس impression تعداد دفعاتی که پست شما مورد بازدید مخاطب قرار می گیرد ، هر چند باری که این کار توسط یک مخاطب انجام گیرد جزء impression  به حساب می آید .

شاید برای خودتان هم اتفاق افتاده است که در صفحه ی اکسپلرمشغول دیدن  پست های مورد علاقه تان بوده اید ، حتی پست هایی را که شما ندیده اید یا متوجه آن ها نشده اید و از آن عبور کرده اید هم به تعداد impression   اضافه می کند .

Reach در اینستاگرام :

تعداد افرادی که پست را دیده اند حتی یک مکث کوتاه روی آن کرده اند جزء reach به حساب می آید ولی مانند impression  به تعداد دفعات مربوط نیست ، هر چند بار که مخاطب به یک پست مراجعه می کند و روی آن کلیک می کند به تعداد دفعات  reach اضافه نمی شود  همان مراجعه ی اول جزء reach  به حساب می آید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
سوال داری ؟ همین الان بپرس 09120137255