علم تولید محتوا و تاثیر آن در بازاریابی نوین

 

 

تولید محتوا

سوال اصلی ما این است که تولید محتوا به چه معناست ؟

در مرحله اول به دنبال معنی کلمه محتوا می گردیم. محتوا به معنای مضمون، خلاصه و چکیده مطلب یا مطالبی می باشد که به طور وسیع و گسترده جمع آوری شده است.

تولید محتوا نیز به معنای نوشتن، تحلیل و تولید هر چیزی است که نه تنها به صورت متن بلکه به صورت عکس، فیلم، پادکست و … به ما در حوزه توسعه کسب و کار کمک می کند.

 

چرا به تولید محتوا نیاز داریم؟

همه ما به دنبال راهکار هایی برای فروش بیشتر و افزایش درآمد خود هستیم تو این مسیر خیلی از کارا میتونه کمکمون کنه

حکایت ما مثل اون همسایه ای که یه عالمه لباس میاره و به در و همسایه می فروشه ولی هرچقدر ازش بپرسید بازم میگه که به در آمد دلخواه خودش نرسیده

حالا قطعا سوال پیش میاد که چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جوابشم راحته تو یه جمله میگم چون راهشو بلد نیست

اصلا تو قدم اول تولید محتوا به فروش زیاد کمک می کنه ولی از طرفیم هر کسی نمیتونه این کارو بکنه

تولید محتوا مثل یه زنجیره که از اول تا آخرش به هم ربط داره از اول اولش که هدفمون باشه تاااااا تولیدشو پخشش بین مردم و از همه مهم تر آپدیت نگه داشتنشه.

همان طور  که گفته شد تولید محتوا به بهبود فروش و افزایش درآمد ما کمک می کند حال موفق شدن یا عدم موفقیت ما در این راستا رابطه مستقیمی با مسیری که ما در پیش گرفتیم دارد.

الان راحت میفهمیم که در هر دو حالت چه رسمی چه خودمونی ما میتونیم حرفمون و بزنم حالا اینکه از کدومش استفاده کنیم کاملا به مخاطب ما بستگی داره.

 

 

تولید محتوا چه کمکی به بهبود کسب و کار ما کی کند؟

در مبحث تولید محتوا هدف ازانجام این کار اهمیت زیادی داره یعنی در شروع کار باید بازار هدف خود را بشناسیم و نسبت به همان اقدام به تولید محتوا کنیم.

منظور از بازار هدف، تمامی کسانی هستند که خدمات ما نیاز دارند و ما به آن‌ها این خدمات را ارائه می دهیم.  در پی این توضیحات متوجه می شویم که برای هر کسب و کار و در هر صنفی که این کار را انجام می دهیم بازار هدف متفاوت بوده و محتوای تولید شده از طرف ما هم به طبع آن متفاوت خواهد بود.

 

تولید محتوا در اینستاگرام :

اگه این تیتر رو بخونید قطعا یاد همه کسایی میفتین که کلیپ های خنده دار و کارهای عجیب انجام میدن ولی این اصل داستان و روش درست کار نیست. اگه ذره ای تو همین مسائل روش درستش انجام نشه کلاااا همه چی نتیجه عکس میده.  این روزا  شبکه های مجازی و فالو کردن شاخ های مجازی بین خودمونم مد شده ..

ولی اصلش اینکه  اینستاگرام یکی از چندین شبکه ای است که طرفدار خودشو داره. انجام تولید محتوا در اینستاگرام راه های  مختلفی داره.

نمونش  پست‌هایی منظم و با کادر دقیق و رنگبندی منحصر به فردیه  برای اینساگرامش انجام میده . باید هر پیج از یک رنگ سازمانی خاص پیروی کند. بعد از این میریم سراغ ویدیو و تیزر و شااااااید  پادکست است.  همینطور در رابطه با ترتیب استوری ها و زمانبندی آنها هم همه و همه روی اصول باید انجام بشن.

 

تولید محتوا در سایت :

در رابطه با تولید محتوا در سایت باید به گونه ای صورت بگیرد که به طور چشمگیری باعث پیشرفت وب سایت شود. در تولید محتوا در سایت پیدا کردن منبع معتبر و قوی اندکی مشکل داره. همواره در ساخت محتوا، انگیزه و ایده نو در لازمه کار ماست . ابتدا  باید موضوع وب سایت و مقالات خود را تعیین کنیم و بعد شروع به تولید ایده و یک موضوع جدید می کنیم.

 

قیمت تولید محتوا در اینستاگرام :

عامل های زیادی در تعیین هزینه  تولید محتوا دخیل هستن و شاید نشه برای این کار یک نرخ ثابت در نظر گرفت .البته شما عزیزان می تونید از طریق تماس با ما و مشاوره و پشتیبانی مشاورین ما بهترین پلن تولید محتوا رو برای خودتون انتخاب کنید .

 

اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام :

یکی از سوال های اصلی که پیش میاد اینکه چرا تولید محتوا برای خود اینستاگرام مهمه؟

هممون میدونیم که اینستاگرام یه سری الگوریتم برای خودش چیده که این تولید محتوایی که ما داریم دربارش حرف می زنیم یکی از مهم ترین ها به حساب می یاد.  چرا مهمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چون یه فضای مقایسه ای بین ما و بقیه ایجاد میکنه.

یه جورایی میشه گفت اینستاگرام اکانت شما رو آنالیز می کنه حالا چجوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میاد میبینه آیا پیجت فیکه ؟ آیا مطالبت درسته؟ یا واسه فالور داری هر کاری می کنی

حتی ساعتی که این داری پست هاتو میذاری میبینه مهمه چندتا در روز میذاری و خیلی مسائل دیگه

 

خدمات تولید محتوا :

خدمات که والا زیاد داریم یکی دوتا نیست

ولی کلی بگم دستتون بیاد شما لطف می کنید موضوع رو به ما میگید بعدی از مقالات داخل و خارج گشتن و پیدا کردن کلمات کلیدی تاااااا اوکی کردن استراتژی، نویسندگان متخصص ما فرآیند تولید محتوا را شروع می کنند.

این محتوا بر اساس نیاز شما دوست عزیز است و در انتها محتوایی کاملا یونیک، خلاق و ساخته ذهن نویسنده ماست و این کاریه که ما برای شما انجام میدیم .

 

انواع تولید محتوا :

تولید محتوا رو کلا به خیلی دسته میتونیم تقسیم کنیم مثلا تولید محتوا داریم طنز که همه هم حال می کنن. بازم داریم آموزنده، علمی و سرگرم کننده و …….

تولید محتوا از نظر فنی هم میشه تقسیم شه مثلا برای سایت میتونه تولید متن باشه یا صوتی، عکسی یا ویدیویی که همه اینا خودشون بازم مدل های مختلفی داره

 

 

منابع برای تولید محتوا:

این سوال سوالی نیست که برای همه جوابش یکی باشه بسته به کار هر فرد متقاضی این منابع فرق می کنن. منبعی که ما انتخاب می کنیم اول همه به توجه نیاز  هر فرده بعدش باید اون منبع ما معتبر باشه یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟ یعنی که آقا مطمئن باشیم دقت و صحت کافی داره؟ کی منتشر شده؟ آیا تمام چیزی که من نیاز دارم و پوشش میده مطالبش؟

 

قیمت پکیج تولید محتوا :

قیمت این سری پکیج ها هم ثابت نیست و بسته به نیاز شما متفاوت خواهد بود.

موضوع برای تولید محتوا در اینستاگرام :

انتخاب موضوع برای تولید محتوا در اینستاگرام موضوع بسیار مهمیست.  موضوع باید طوری باشه که مخاطبای خودشو جذب کنه. اینکه الان تو در حوزه ای هم یکی اکانت داره تو اینستا خیلی کار مارو سخت کرده.

با این حال باید همه کسایی که تو کسب و کارای مختلف هستن پیج مختص به کار و فعالیت خودشون رو در اینستاگرام بالا بیارن. بخش زیادی از موضوع رو هم پست ها و استوری های ما مشخص می کنن. بعد از اون عکس مناسب پروفایل و bio  پیج ما….

زمینه تولید محتوا :

زمینه برای تولید محتوا خیلی زیاااده… با توجه به اینکه مخاطب ما کیه؟ چه قشری از جامعه هستن؟ اونا از پیچ من چه انتظاری دارن؟ چرا منو فالو کردن ؟ هم این سوالات زمینه تولید محتوا رو برای ما فراهم می کنه.

انواع روش های تولید محتوا :

تولید محتوا بازم میگم روش های مختلفی داره ولی با این حال این چیزی نیست که ما رو قلقلک میده اصل داستان اینکه که ما بدونیم کدوم درش برامون خوبه، ما رو به هدفمون میرسونه و یه کاری می کنه که از بقیه  رقیبامون ویژژژژژژژ بزنیم جلو

خدمات ما به شما چیست؟

ما اینجاییم که تمام کارهایی شما از می خواین به بهترین نحو انجام بدیم. همه اون رویایی که شما از پیشرفت تو کسب و کارتون دارین تحققش تو دستای ماست.

دوره آموزش تولید محتوا در اینستاگرام : این دوره از برنامه های آینده شرکت بوده و حتما اجرا خواهد شد.

 

 

فرآیند خلق یک محتوا با مقاصد تجاری و غیر تجاری است.  محتوا اثر بسزایی در بازاریابی نوین دارد. تولید محتوا چه به زبان فارسی چه به زبان انگلیسی متناسب با فضایی که محتوا در ان منتشر خواهد شد الگوریتم، اصول و تکنیک های خاص خودش را دارد.  به همین دلیل کارشناسان تولید محتوا باید تسلط کامل و کافی بر این اصول را داشته باشند تا محتوایی با کیفیت بالا تولید کنند .

همیشه باید با ایده های نو و خلاقانه پیش رفت همچنین باید جامعه هدف خود را به خوبی شناسایی کنیم و منطبق با خواسته ها وعلایق آنها ایده پردازی کنیم تا بتوانیم مخاطبان بیشتری را به خود جذب کنیم .

محتوا برای فضاهای مختلف کاربردها و قوانین خاص خود را دارد. در طراحی وبسایت هدف اصلی در تولید محتوا معرفی شخصیت یک برند و شرح حوزه فعالیت و استراتژی کاری یک برند یا سازمان به طور طبقه بندی شده و جامع و بر پایه قوانین سئو است.ولی در تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام یا تلگرام اغلب تولید  به جهت مقاصد تجاری و اهداف بازاریابی و مبنی بر الگوریتم ها و تکنیک های جذب مخاطب در این گونه فضاها صورت میگیرد

به طوری کلی محتوای با کیفیت درهر زمینه و شاخه ای مستلزم رعایت نکاتی همچون انتخاب عناوین جذاب و کابردی ، نحوه ارائه و بیان محتوا، استفاده از تصاویر گرافیکی ، شناخت درست مخاطب و رفع درست نیاز آن ها است.حال به بررسی هر یک از این موارد می پردازیمانتخاب عناوین جذاب و کاربردی:انتخاب عناوین جذب کننده و کلمات کلیدی متناسب و مرتبط با محتوای نوشته شده اهمیت زیادی در جذب مخاطب برای محتوای ما را دارد و در نگاه اول مخاطب را به سوی خواندن و دانستن در مورد محتوای نوشته شده جذب میکندنحوه ارائه و بیان محتوانحوه بیان در عین سادگی و قابل فهم بودن می بایست سرشار از خلاقیت و جذابیت برای مخاطب باشد تا خواننده را به خواندن هر چه بیشتر آن محتوا ترغیب کند. اگر نوشته شما غیر قابل فهم و یکنواخت باشد فرد مخاطب انگیزه خود را برای ادامه خواندن از دست میدهد استفاده از تصاویر گرافیکیمحتوای نوشتاری، ظاهری ساده و خسته کننده دارند و از گیرایی کمی برای خواننده برخورداراست . استفاده از تصاویر مرتبط با محتوای نوشته شده یا اشکال و تصاویر گرافیکی با کیفیت باعث تغییر در فضای ظاهری محتوای نوشتاری شده و مخاطب را هر چه بیشر مجذوب خواندن میکندشناخت درست مخاطب در کار تولید محتوا همیشه باید با ایده های نو و خلاقانه پیش رفت همچنین باید جامعه هدف خود را به خوبی شناسایی کنیم و منطبق با خواسته ها وعلایق آنها ایده پردازی کنیم تا بتوانیم مخاطبان بیشتری را به خود جذب

امروزه با تغییر در شیوه تبلیغات و مارکتینگ تولید محتوا برای وبسایت ها و همچنین شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام و تلگرام و… به یکی از موضوعات مهم برای کسب و کارها تبدیل شده است

نکات مهم در رابطه با تولید  وبسایت :

محتوای یک سایت باید به حدی ساده و جذاب باشد که مخاطب خود را برای مدت زمان طولانی در سایت نگه دارد و به قدری محتوا ارزشمند و جامع باشد که مخاطب مجددا به سایت مراجعه کند.

 

محتوای با کیفیت یکی از اصلا ترین عناصر در بالا بردن رتبه وبسایت شما در موتورهای جستجواست.

هرچه محتوای نوشته شده نوآورانه تر و با کیفیت تر باشد . سئوی بالاتری به سایت تعلق میگیرد که این خود باعث افزایش حجم ترافیک و رتبه سایت در جستجوی گوگل و دنیای مجازی میشود.

نکات کلیدی در محتوای اینستاگرام:

اینستاگرام شبکه اجتماعی بسیار گسترده ای است و رقابت در آن برای دیده شدن و شناخته شدن کار آسانی نیست . محتوا در اینستاگرام شامل تکنیک هایی میشود که پیاده کردن ان ها باعث جذب هرچه بیشتر فالوور و در نتیجه افزایش بازار فروش و تجارت شما می شود. یکی از نکات مهم در تبلیغات اینستاگرام ایجاد هویت و قالب تبلیغاتی منحصر به فرد و مشخص است تا چشم مخاطب به دیدن پست های شما عادت کند و پست های شما را در میان تعداد بیشماری از پست های دیگر به راحتی تشخیص دهد.

 

امروزه با تغییر شیوه های تبلیغاتی و بازاریابی محتوا با کیفیت بالا و حرفه ای نقش مهمی و غیر قابل انکاری در رونق کسب و کارها و جذب مشتری ایفا میکند . یک محتوای تخصصی و اصولی از طریق ایجاد نیاز و سپس ترغیب مخاطب به خرید، فروش محصولات و کالای ارائه شده توسط شما را افزایش خواهد داد.

یک  محتوای هدفمند باعث میشود که در مدت زمان کوتاهی عده ی قابل توجهی برند یا کسب و کار شما رابه خوبی بشناسند و با مزیت ها ی آن آشنا شوند .

هدف اصلی ما در راه نوین کمک به رونق کسب کار شما و معرفی برند شما در فضاهای مجازی است .مدیریت محتوا و اینستاگرام با گروه راه نوین

 

پیمایش به بالا
سوال داری ؟ همین الان بپرس 09120137255